Shpallet gjendje emergjente në Gjermani pas stuhisë së borës

Reshjet e borës i afrohen Kosovës!

Lajme

Nga nesër mot më stabil!

Masa ajrore e paqëndrueshme e cila po  mbretëron tek ne do të dobësohet nga dita e nesërme dhe mbi ne do të shtrihet një masë e thatë ajrore anticiklonike. Edhe sot priten rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë në shumë pjesë të Kosovës. Nga nesër më shumë diell ...

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale kohore me diell dhe me zhvillime lokale të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Në Shqipëri do të mbajë mot kryesisht me diell. Pasdite në disa rajone kryesisht ...

Lulja e veçantë: 1 kg kushton sa një shtëpi

E quajtur “Lulja e Darvinit” apo “Primula e pranverës”, ka vlerë të madhe tregtare dhe  shitet deri në 50 mijë euro kilogrami, tranmeton Gazeta Metro. Kjo bimë  rritet në lartësinë 700-2.300 metra dhe është mjaft e përhapur në Greqi por edhe në Opojë të Pri ...

Kosovë

Botë

Close