Daily Archives: December 12, 2018

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (13.12.2018)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (13.12.2018)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot relativisht i ftohtë ndërsa pasdite pritet shtim i vranësirave. Në orët e mbrëmjes priten reshje bore të intensitetit të dobët deri mesatar. Sipas parashikimeve reshjet e herëpashershme të ...

Në cilat vende në Dhjetor është verë?

Në cilat vende në Dhjetor është verë?

Është e ftohtë. Është errësirë. Dhe dimri sapo ka filluar. Në këtë kohë të viti mendja ju shkon tek dielli dhe plazhet me rërë të bardhë. Ndërsa pjesa më e madhe e kontinentit evropian dhe disa vende të tjera janë duke ...

Poli Verior!

Poli Verior!

Arktiku është një rajon polar i cili gjendet në pjesën më veriore të Botës. Arktiku përbëhet nga Oqeani i Ngrirë i Veriut dhe nga disa pjesë të Alaskës (SHBA), Kanadasë, Finlandës, Grenlandës (Danimarkë), Islandës, Norve ...

Java që e lamë pas në fotografi

Java që e lamë pas në fotografi

Një shpërthim  polar në pjesën më të madhe të Siberisë, Kinës verilindore dhe Mongolisë, bëri që shumë rekorde për temperaturat e ulëta të thyhen. Në të gjithë Evropën, dimri erdhi në formën e stuhive erëra të fuqishm ...

Çfarë moti na pret ditën e sotme?

Çfarë moti na pret ditën e sotme?

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell por relativisht i ftohtë. Mëngjesi dhe mbrëmja do të jenë mjaft të ftohta dhe me ngrica. Mund të ketë edhe vranësira kalimtare. Në Shqipëri  gjithashtu do të mbajë mot ...

Close