Daily Archives: January 8, 2019

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (09.01.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (09.01.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot tërësisht i vranët dhe me reshje të dendura bore. Do të jetë kjo stuhia e parë serioze dimërore me reshje të dendura bore në Kosovë këtë sezonë. Temperaturat do të ngriten pak në krahasim ...

Sonte fillojnë reshjet e borës!

Sonte fillojnë reshjet e borës!

Në shumë pjesë të Shqipërisë, sonte afër mesnatës do të fillojnë reshjet e borës dhe shiut. Reshjet e borës do të paraqitën edhe në shumë vende bregdetare, por ato do të shndërrohen shpejt në formë shiu si pasojë e ngrit ...

Mëngjes jashtëzakonisht i ftohtë

Mëngjes jashtëzakonisht i ftohtë

Sot në Kosovë do të mbajë mot jashtëzakonisht i ftohtë në mëngjes, kurse gjatë ditës pritet zbutje graduale e acarit. Gjatë mbrëmjes pritet që vranësirat të shtohen kurse gjatë natës pritet të fillojnë reshjet e borës. ...

Close