Daily Archives: January 20, 2019

Greva në shkolla vazhdon

Greva në shkolla vazhdon

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, e Shkencës dhe e Kulturës me shumë gjasë nuk do ta pranojë ofertën e kryeministrit Ramush Haradinaj, për ngritjen e pagave. Kjo, pasi sipas sindikalistëve, oferta e Qeverisë nënkupton n ...

Gjendja më e re sinoptike në rajonin tonë!

Gjendja më e re sinoptike në rajonin tonë!

Sot në rajonin tonë po mbanë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të shpeshta. Reshje lokale shiu dhe bore ka në disa lokalitete të cilat janë të izoluara. Gjatë ditëve të ardhshme ashtu siç kemi paralajmëruar ...

Nesër në orët e mëngjesit spektakël në qiell

Nesër në orët e mëngjesit spektakël në qiell

Një eklips i plotë Hënor do të jetë i dukshëm në qiellin e Evropës të hënën në mëngjes. Ky do të jetë eklipsi i fundit hënor total deri në vitin 2021. Më 21 janar 2019 pritet të shfaqet në qiell "Super hëna e përgjaku ...

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Sot në tërë rajonin tonë dë të mbajë mot me intervale kohore me diell, me vranësira të herëpashershme dhe me mundësi për reshje lokale shiu. Temperaturat nuk do të pësojnë ndonjë ndryshim të madh. Nëpër viset e ulëta pri ...

Close