Daily Archives: January 21, 2019

Nga nesër reshje të shpeshta atmosferike!

Nga nesër reshje të shpeshta atmosferike!

Masa të fuqishme ciklonike të cilat janë krijuar dhe do të krijohen në Mesdhe nga nesër do të ndikojnë në motin në rajonin tonë, duke kushtëzuar reshje të shpeshta atmosferike. Nëpër ultësira priten reshje shiu, nganjëhe ...

Sot është dita më depresive e vitit

Sot është dita më depresive e vitit

Nëse doni një arsye më shumë për të justifikuar mjerimin këtë janar, ja ku është. Kjo e hënë është zyrtarisht dita më depresive e të gjithë vitit. E quajtur “E hëna blu”, ajo mendohet se është një nga ditët ...

Maratonë në -52 gradë Celsius

Maratonë në -52 gradë Celsius

Rekord siberian për Paolo Venturini që përshkroi 40 kilometra në vendin më të ftohtë të botës, në Siberinë Orientale. Nga ferri i shkretëtirës së Lutit në Iran deri te shkretëtira e Siberisë, një zemër që rreh për të bër ...

Moti për sot dhe ditëve tjera të javës

Moti për sot dhe ditëve tjera të javës

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell vende-vende ka mundësi për reshje të dobëta shiu eventualisht bore varësisht nga temperaturat. Edhe në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi do të mb ...

Close