Daily Archives: February 4, 2019

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i thatë, me mundësi të pakta për ndonjë rigë të dobët shiu, apo fjollë të dobët bore në viset malore. Në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi mot me intervale kohore me ...

Bora e zë të papërgatitur Zvicrën!

Bora e zë të papërgatitur Zvicrën!

Reshjet e borës që ditëve të fundit kanë përfshirë një pjesë të Evropës, duket se e ka zënë të papërgatitur edhe Zvicrën. Edhe pse jemi në muajt e dimrit kur reshjet e borës priten në çdo moment, në qytetin Lucern të ...

Temperaturat në tërë Evropën...

Temperaturat në tërë Evropën…

Siç shihet në foton kryesore temperaturat sot në Evropë janë mjaft të ndryshme nga rajoni në rajon. Thellë në veri të Rusisë dhe Skandinavisë kemi temperatura ekstreme të ftohta të cilat janë ulr deri në minus 24 gradë c ...

Close