Pamje të pabesueshme nga Amerika

Pamje të pabesueshme nga Amerika

Pamje të pabesueshme nga Amerika

Një çift i surferëve në Miçigan nuk lejuan që temperatura nën zero të mos i lejonin ata të praktikojnë sportin e tyre të preferuar - pasi ata u fotografuan duke udhëtuar nëpër liqenin Superior gjatë vorbullës polare javën e kaluar.

Skenat e pabesueshme, të kapura nga fotografët e natyrës Marquette, Devon Hains, tregojnë Allen Finau dhe Daniel Schetter nëpër liqenin e ngrirë  ndërkohë që edhe mjekrra dhe flokët e tyre ishin tërësisht të ngrira.

Këto pamje janë shkrepur  të dielën dhe të mërkurën e kaluar, kur temperaturat ishin rreth -30 gradë celcius.

Incredible scenes captured by Marquette-based nature photographer Devon Hains show Allen Finau and Daniel Schetter wielding tridents as they trek through the frigid lake while sporting frozen hair and beards

Finau and Schetter said the Aquaman-like tridents help them make their way around the frozen lake efficiently

Rezultate imazhesh për Incredible photos of trident-wielding surfers with frozen beards braving the sea during the sub-zero polar vortex in Michigan

Fotografia e Weather/Meteo World

 

Close