Daily Archives: February 9, 2019

Goditja e ardhshme dimërore...!

Goditja e ardhshme dimërore…!

Të hënën në mbrëmje do të kemi depërtimin e frontit të fuqishëm të ftohtë ajror direkt nga veriu i kontinentit. Ky front do të jetë i pasur edhe më lagështirë kështu që do të na sjellë edhe reshje atmosferike. Në fillim ...

Gjendja aktuale sinoptike...!

Gjendja aktuale sinoptike…!

Aktualisht rajoni ynë gjendet nën ndikimin e masave ajrore stabile anticiklonike si dhe masave ajrore pak më të nxehta që vijnë nga Mesdheu dhe Afrika Veriore. Ngjashëm do të jetë edhe nesër vetëm se nesër do të kemi erë ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni do të mbajë mot me vranësira kalimtare dhe intervale kohore me diell. Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në tërë rajonin tonë, përpos në ato rajone ku evntualisht mund të ke ...

Close