Daily Archives: February 12, 2019

Sonte ftohtë!

Sonte ftohtë!

Depërtimi i masave ajrore të ftohta nga veriu i Kontinentit ka shkaktuar uljen e temperaturave, kurse erërat e ftohta veriore shtojnë edhe më shumë ndjesinë subjektive të të ftohtit polar. Megjithatë, kjo nuk është ndonj ...

7 vjet nga tragjedia e Restelicës

7 vjet nga tragjedia e Restelicës

Sot u bënë 7 vjet nga tragjedia e Restelicës, në të cilën, si pasojë e rënies së një orteku të borës, humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Nga kjo fatkeqësi natyrore u shkatërruan dhjetëra shtëpi, ndërsa fatkeq ...

Mot i ftohtë dhe me reshje lokale bore

Mot i ftohtë dhe me reshje lokale bore

Sot në Kosovë ftohtë, me reshje lokale bore në shume pjesë të Kosovës, kurse në disa pjesë të Dukagjinit nuk do të ketë reshje. Do të jetë mjaft ftohtë sidomos krahasuar me ditët që lamë pas. Në Shqipëri, Maqedoni dhe ...

Close