Daily Archives: February 13, 2019

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (14.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (14.02.2019.)

Nesër në tërë rajonin tonë do të mbajë mot kryesisht i thatë dhe i ftohtë. Mëngjesi do të jetë mjaft i ftohtë kurse gjatë ditës do të kemi erëra të ftohta por më të lehta veriore. Reshje të dobëta bore mund të ketë vetëm ...

Temperaturat gjatë natës së sontme!

Temperaturat gjatë natës së sontme!

Sonte jemi nën ndikimin e masave ajrore me origjinë polare që vijnë nga veriu i Kontinentit. Temperaturat janë të ulëta, por janë normale për këtë periudhë kohore në të cilën gjendemi. Erërat e ftohta veriore shtojnë duk ...

Stuhi të fuqishme bore në Bosnjë dhe Serbi!

Stuhi të fuqishme bore në Bosnjë dhe Serbi!

Cikloni i fundit dhe goditja e fundit polare e cila preku rajonin tonë në Kosovë shkaktoi erëra të fuqishme, ulje të temperaturave dhe reshje atmosferike, megjithatë reshjet atmosferike nuk ishin intensive. Ndryshe nga K ...

Fenomeni i jashtëzakonshëm!

Fenomeni i jashtëzakonshëm!

Shiu i ngrirë krijoi një fenomen të pazakontë në zonën e Ridge Fruta të Kent County, Michigan: "mollët fantazmë". Andrew Sietsema publikoi fotot e mollëve të akullta duke ngjallur reagime të shumta nëse bëhej fjalë për p ...

Close