Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (25.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (25.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (25.02.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë, me intervale të gjata kohore me diell dhe ndonjë vranësirë kalimtare. Reshje atmosferike nuk pritet të ketë.

Në Shqipëri, Mal të Zi dhe Maqedoninë Veriore nesër mot kryesisht me diell por mjaft i ftohtë.

Të Martën mot i ngjashëm sikurse nesër vetëm se priten ngirtje të lehta të temperaturave. Në mbrëmje pritet të kemi shtim të vranësirave në shumë pjesë të rajonit tonë, por do të mbetet kryesisht thatë. Të mërkurën në Kosovë vranët dhe ftohtë. Vende-vende mund të ketë reshje të dobëta bore. Në pjesët tjera të rajonit ftohtë poashtu me vranësira dhe intervale kohore me diell. Nga e enjta ngritje e temperaturave dhe përmirësim afatshkurtër i motit.Meteoballkan

Close