Daily Archives: April 12, 2019

Vazhdon situata e njëjtë sinoptike!

Vazhdon situata e njëjtë sinoptike!

Tani e disa ditë më radhë jemi nën ndikimin e masave ajrore ciklonike apo fushave ajrore me presion të ulët atmosferik të cilat kushtëzojnë reshje të shpeshta shiu. Kjo gjendje sinoptike do të vazhdojë edhe disa ditë me ...

Pamje mjaft të bukura!

Pamje mjaft të bukura!

Rrebeshe lokale shiu kanë përfshirë edhe qytetin e Podujevës me rrethinë, pastaj rajonin e Gjilanit, Mitrovicës etj. Pamje mjaft të bukura vranësirash nga atmosfers kanë dërguar shumë lexues në adresën tonë. Këto pamj ...

Vërshohet qyteti i Vlorës!

Vërshohet qyteti i Vlorës!

Një stuhi me rrebeshe të fuqishme shiu përfshiu qytetin e Vlorës në jug të Shqipërisë duke shkaktuar mbushjen e rrugëve me ujë dhe vërshime lokale. Siç shihet edhe nga fotografitë më poshtë reshjet e shiut kanë qenë mjaf ...

Fillon aktivizimi i atmosferës në Kosovë!

Fillon aktivizimi i atmosferës në Kosovë!

Kështu duket atmosfera në shumë pjesë të Republikës së Kosovës në këto momente. Pra, kemi intervale kohore me diell dhe zhvillim vranësirash. Reshje dhe rrebeshe shiu për momentin kemi vetëm në disa rajone të izoluara. ...

Ulen temperaturat, reshje bore në Bosnjë!

Ulen temperaturat, reshje bore në Bosnjë!

Reshje të dendura shiu mbrëmë përsëri përfshinë rajonin tonë duke filluar që nga Shqipëria, pastaj Mali i Zi, Serbia, Bosna dhe Kroacia. Gjatë orëve të natës në Bosnën veriore reshjet e shiu u shndërruan në reshje të den ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira paradite, kurse pasdite pritet të ketë zhvillim vranësirash me riga apo rrebeshe lokale shiu, vende-vende të shoqëruara edhe me vetëtima dhe bubull ...

Close