Daily Archives: April 16, 2019

Gjendja momentale sinoptike!

Gjendja momentale sinoptike!

Në shumë pjesë të rajonit kemi stabilizim të kushteve sinoptike, si pasojë e depërtimit të masave ajrore anticiklonike të cilat shkaktojnë ndërprerjen e të reshurave atmosferike dhe largimin e vranësirave, megjithatë end ...

Mot kryesisht me vranësira dhe i freskët

Mot kryesisht me vranësira dhe i freskët

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe i freskët. Mund të ketë edhe riga lokale shiu, kryesisht të intensitetit të dobët. Herë pas here do të ketë edhe intervale kohore me diell. Në Shqipëri mot me m ...

Close