Daily Archives: April 24, 2019

‘Tërmet’ në Mars

‘Tërmet’ në Mars

Anija kozmike InSight, e agjencisë hapsinore NASA, ka regjistruar një dridhje të butë të tokës në Mars. Shkencëtarët njoftuan se dridhja në Mars është regjistruar më 6 prill dhe se ky është rasti i parë i filmuar ...

Ngriten temperaturat!

Ngriten temperaturat!

Pas sistemit të fuqishëm frontal dhe erërave të fuqishme sot kemi një ditë me diell dhe me erëra më të dobësuara se ditën e djeshme. Temperaturat do të shënojnë ngirtje të theksuar ku në Shqipëri maksimalja do të arrijë ...

Sot, ndryshim temperaturash

Sot, ndryshim temperaturash

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat do të shënojnë ngritje të ndjeshme. Pra sor në tërë rajonin tonë pritet mot i ngjashëm, me më shumë rreze diell ...

Close