Daily Archives: May 18, 2019

Nesër pasdite në Kosovë!

Nesër pasdite në Kosovë!

Në shumë pjesë të Republikës së Kosovës, nesër pas një paraditeje dhe mesditeje mjaft të nxehtë pasdite vonë dhe në mbrëmje pritet të kemi zhvillim të fuqishëm vranësirash vertikale apo konvektive (Cumulonimbus/shih foto ...

Sot temperatura të këndshme!

Sot temperatura të këndshme!

Ashtu siç paralajmëruam sot po mban mot mjaft i kënshëm dhe me diell, ku vende-vende ka edhe vranësira kalimtare. Temperaturat maksimale po sillen rreth 21 gradë celsius në Prishtinë, rreth 23 gradë celsius në Shkup dhe ...

Close