Sot temperatura të këndshme!

Sot temperatura të këndshme!

Sot temperatura të këndshme!

Ashtu siç paralajmëruam sot po mban mot mjaft i kënshëm dhe me diell, ku vende-vende ka edhe vranësira kalimtare. Temperaturat maksimale po sillen rreth 21 gradë celsius në Prishtinë, rreth 23 gradë celsius në Shkup dhe rreth 22 gradë celsius në Tiranë.

Është kjo dita e parë stabile dhe e këndshme pas disa ditëve me reshje atmosferike dhe freski e cila nuk është bash tipike për këtë periudhë kohore.

Edhe nesër dë të mbajë mot i këndshëm dhe më i nxehtë se sa sot, kurse pasdite dhe në mbrëmje në shumë pjesë të Kosovës priten zhvillime vranësirash lokale të cilat do të sjellin rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë./Meteoballkan

Close