Sot kthjellët, gjatë ditës zhvillim lokal vranësirash, por pa reshje!

Sot kthjellët, gjatë ditës zhvillim lokal vranësirash, por pa reshje!

Sot kthjellët, gjatë ditës zhvillim lokal vranësirash, por pa reshje!

Siç po shihet në fotografinë satelitore në Shqipëri dhe shumicën e territorit të Republikës së Kosovës sot është kthjellët dhe me diell. Në Kosovë gjatë ditës priten vranësira kalimtare. Gjithashtu sot ishte shumë freskët në krahasim me ditët e kaluara.

Rajoni ynë sot është nën ndikimin e masave ajrore anticiklonike të cilat kushtëzojnë mot pa reshje atmosferike dhe mot i ngjashëm do të vazhdojë gjatë tërë ditës me zhvillim lokal të vranësirave por pa reshje atmosferike.

Edhe nesër mot i ngjashëm sikurse sot por pasdite vende-vende priten zhvillime të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe shiu./Meteoballkan

Close