Daily Archives: July 21, 2019

Përsëri breshër në Slloveni! (PAMJE)

Përsëri breshër në Slloveni! (PAMJE)

Disa pjesë të Sllovenisë qendore sot gjatë pasditës u përfshinë nga rrebeshe të izoluara por të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë të cilat prodhuan edhe breshër. Reshjet erdhën si pasojë e një fronti të dobët të ...

Moti javor

Moti javor

Fillimi i javës më të re në rajonin tonë do të karakterizohet me mot mjaft të nxehtë në shumë rajone, kurse në disa rajone pritet destabilizim i motit. Në pjesën më të madhe të Shqipërisë do të mbajë mot kryesisht me ...

Shumë nxehtë në Shqipëri sonte!

Shumë nxehtë në Shqipëri sonte!

Edhe pse temperaturat janë  të larta, ndjeshmëria subjektive e të nxehtit sonte është mjaft e lartë për shkak të dendësisë së ajrit, posaçërisht në Shqipëri. Sigurisht se po e ndjeni edhe vet por gjykuar sipas imazhev ...

Zgjohet sërish vullkani më aktiv në botë

Zgjohet sërish vullkani më aktiv në botë

Vullkani më i madh aktiv në botë, Etna është zgjuar sërish, duke nxjerrë nga krateri llavë dhe duke mbushur të gjithë qytetin me tym vullkanik. Mediat shkruajnë se vullkani në malin Etna në Itali ka mbuluar me tym vul ...

Close