Vjen kthjellimi nga perëndimi dhe veriu!

Vjen kthjellimi nga perëndimi dhe veriu!

Vjen kthjellimi nga perëndimi dhe veriu!

Siç po shihet në imazhin satelitor vranësirat kanë mbërthyer juglindjen e Evropes, ndërsa në drejtim të veriut dhe perëndimit nga rajoni ynë është kthjellët dhe pikërisht ky khjellim po vie drejt nesh.

Temperaturat gjatë mesdites po ngriten por pritet të ulen në mbrëmje dhe gjatë nates, por nuk priten ngrica me përjashtim ndoshta të viseve më të larta malore.

Moti do të vazhdojë të jetë kryesisht i kthjellët dhe me diell, kurse nga dita e nesërme priten ngritje të ndjeshme të temperaturave gjatë dites. I tërë rajoni  po mbizotërohet nga masa të fuqishme të thata ajrore anticiklonike të cilat pengojnë depërtimin e masave ajrore të lagshta dhe kjo gjendje sinoptike pritet të vazhdojë./Meteoballkan

Close