Author Archives: meteo

Nga nesër mot më stabil!

Nga nesër mot më stabil!

Masa ajrore e paqëndrueshme e cila po  mbretëron tek ne do të dobësohet nga dita e nesërme dhe mbi ne do të shtrihet një masë e thatë ajrore anticiklonike. Edhe sot priten rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë n ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale kohore me diell dhe me zhvillime lokale të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Në Shqipëri do të mbajë mot ...

Shira të rrëmbyeshme edhe në Bosnë!

Shira të rrëmbyeshme edhe në Bosnë!

Pasdite vonë sot Serbia u godit nga rrebeshe të fuqishme verore nga të cilat Beogradi u shndërrua në një lum të madh, ndërsa në orët e mbrëmjes një sistem i fuqishëm frontal u krijua mbi Bosnjë dhe Hercegovinë duke shkak ...

Lulja e veçantë: 1 kg kushton sa një shtëpi

Lulja e veçantë: 1 kg kushton sa një shtëpi

E quajtur “Lulja e Darvinit” apo “Primula e pranverës”, ka vlerë të madhe tregtare dhe  shitet deri në 50 mijë euro kilogrami, tranmeton Gazeta Metro. Kjo bimë  rritet në lartësinë 700-2.300 metra dhe është mjaft ...

Veturat notojnë në Beograd! (PAMJE)

Veturat notojnë në Beograd! (PAMJE)

Pas stuhive të fuqishme që goditën mbrëmë pjesë të mëdha të Serbisë nga një sistem i fuqishëm frontal, sot pati zhvillime të ngjashme në orët e pasditës posaçërisht në kryqendren serbe Beograd. Pasditen e sotme Beogra ...

Close