Author Archives: meteo

Evropa kërcënohet edhe nga një uragan

Evropa kërcënohet edhe nga një uragan

Një stuhi u zhvillua mbi Oqeanin Atlantik. Stuhia Leslie është kthyer në një stuhi të kategorisë së parë këtë mëngjes dhe pritet të intensifikohet, thonë meteorologët. Imazhet satelitore tregojnë se si stuhia Leslie ësh ...

Sot, mot me diell!

Sot, mot me diell!

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i nxehtë se dje, do të fryjë erë e lehtë nga ana e juglindjes. Temperaturat do të arrijnë dhe do të tejkalonë mbi 20 gradë celsius. Në Shqipëri  gjithashtu do të m ...

Ja çka ndodh kur hani ushqim në Antarktidë

Ja çka ndodh kur hani ushqim në Antarktidë

E imagjinoni dot se çka ndodhë po të hani ushqim në një vend të hapur ku mbizotëron i ftohtë ekstrem? Të paktën këtë asnjëherë nuk duhet ta provoni në Anktarktidë. MeteoBallkan ju sjell pamjet se çka ndodh me ushqimin ...

Vazhdon mot i pandryshueshëm!

Vazhdon mot i pandryshueshëm!

Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe stabil por edhe mundësi për vranësira kalimtare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga ana veriore. Në Shqipëri  do të ketë mot me diell por edhe me vranësira kal ...

Close