Author Archives: meteo

Apeninet e Italisë Qendrore këto ditë

Apeninet e Italisë Qendrore këto ditë

Mbi gjysmë metër dëbore ra të hënën në Apeninet e Italisë qendrore. Në të njëjtën kohë, Italia jugore u përmbyt nga stuhi të fuqishme shiu.  Të hënën dhe të martën, një ciklon i fuqishëm u vendos në pjesën jugore të Ital ...

Bie bora e parë në Maqedoni (Video)

Bie bora e parë në Maqedoni (Video)

Në viset malore në Maqedoni gjatë natës së mbrëmshme kishte reshje bore. Në një video që po shpërndahet në rrjetet sociale mund të shihet që një sasi e madhe e borës ka rënë  Kodrën e Diellit. Kodra e Diellit është një ...

Mot me diell por i ftohtë

Mot me diell por i ftohtë

Sot në mëngjes do të jetë mjaft ftohtë me erëra të lehta por të ftohta veriore kurse gjatë ditës do të mbajë mot me diell por i ftohtë. Temperaturat mund të zbresin deri në 0 apo minus 1 gradë celsius kurse gjatë ditës d ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (25.10.2018.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (25.10.2018.)

Sonte gjatë natës do të vazhdojnë erërat dhe ulja e temperaturave si pasojë e depërtimit të ajrit të ftohtë me origjinë polare. Nesër në mëngjes do të jetë mjaft ftohtë me erëra të lehta por të ftohta veriore kurse gjatë ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë paradite do të kemi intervale kohore me diell dhe do të jetë nxehtë si pasojë e ajrit të nxehtë parafrontal. Pasdite apo në mbrëmje do të kemi depërtimin e frontit të fuqishëm të ftohtë ajror i cili do të s ...

Close