Author Archives: meteo

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe zhvillim lokal të vranësirave. Pasdite në disa rajone kryesisht kodrinore-malore mund të ketë rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë, por në shumicën e te ...

Tërmet në Athinë!

Tërmet në Athinë!

Një tërmet me magnitude prej 5.1 shkallësh ka goditur më herët kryeqendrën greke Athinën duke shkaktuar panik tek banorët të cilët lëshuan ndërtesat duke i mbushur rrugët. "Tërmeti ishte i fuqishëm por fatmirësisht nu ...

Close