Author Archives: meteo

Afrika Veriore gjithnjë e më afër!

Afrika Veriore gjithnjë e më afër!

Siç shihet në fotografinë kryesore mëngjesi i sotëm ishte i ftohtë, kurse ngrica të forta kishte në Rumani. Edhe pse ende netët do të vazhdojnë të jenë të ftohta tek ne ngrica nuk priten, vetëm me ndonjë përjashtim të vo ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovës do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Vende-vende mund të ketë ndonjë rigë të dobët shiu. Temperaturat do të jenë të ngjashme sikurse dje. Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriu ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (20.04.2019)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (20.04.2019)

Nesër në Kosovës do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Vende-vende mund të ketë ndonjë rigë të dobët shiu. Temperaturat do të jenë të ngjashme sikurse sot. Në Shqipëri, Maqedoninë e Ver ...

Pamje të frikshme nga tërmeti në Tajvan

Pamje të frikshme nga tërmeti në Tajvan

Një tërmet i fortë tronditi Tajvanin të enjten pasdite, duke risjellë kujtimet e një dridhjeje vdekjeprurëse që goditi ishullin një vit më parë, shkroi dje New York Times. Tërmeti i magnitudës-6.1 ra në orën 1 ...

Close