Category: Botë

Shira të rrëmbyeshme edhe në Bosnë!

Shira të rrëmbyeshme edhe në Bosnë!

Pasdite vonë sot Serbia u godit nga rrebeshe të fuqishme verore nga të cilat Beogradi u shndërrua në një lum të madh, ndërsa në orët e mbrëmjes një sistem i fuqishëm frontal u krijua mbi Bosnjë dhe Hercegovinë duke shkak ...

Veturat notojnë në Beograd! (PAMJE)

Veturat notojnë në Beograd! (PAMJE)

Pas stuhive të fuqishme që goditën mbrëmë pjesë të mëdha të Serbisë nga një sistem i fuqishëm frontal, sot pati zhvillime të ngjashme në orët e pasditës posaçërisht në kryqendren serbe Beograd. Pasditen e sotme Beogra ...

14 të lënduar në Holandë!

14 të lënduar në Holandë!

Së paku 14 studentë ushtarakë u plagosën kur një rrufe goditi bazën ushtarake të stërvitjeve në Holandë, transmeton Anadolu Agency (AA) Sipas një njoftimi të Policisë Ushtarake Mbretërore të Holandës, një nga kadetët ...

Tërmeti vdekjeprurës godet Kinën jugore!

Tërmeti vdekjeprurës godet Kinën jugore!

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dje në Kinë pas një goditje tërmeti në Provincën jugore të Kinës Sichuan, ndërsa raportohet se të paktën 130 persona janë lenduar, shumë prej tyre me lëndime serioze. Epiqendra e ...

Close