Category: Botë

14 të lënduar në Holandë!

14 të lënduar në Holandë!

Së paku 14 studentë ushtarakë u plagosën kur një rrufe goditi bazën ushtarake të stërvitjeve në Holandë, transmeton Anadolu Agency (AA) Sipas një njoftimi të Policisë Ushtarake Mbretërore të Holandës, një nga kadetët ...

Tërmeti vdekjeprurës godet Kinën jugore!

Tërmeti vdekjeprurës godet Kinën jugore!

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dje në Kinë pas një goditje tërmeti në Provincën jugore të Kinës Sichuan, ndërsa raportohet se të paktën 130 persona janë lenduar, shumë prej tyre me lëndime serioze. Epiqendra e ...

"Bombardime qiellore" mbi Serbi!

“Bombardime qiellore” mbi Serbi!

Përderisa Kosova u përfshi nga rrebebeshe mjaft të fuqishme lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë, stuhi shumë më të fuqishme po kalojnë në këto çaste mbi Serbi dhe në këto momente kanë përfshirë Beogradin. Në mbrëmje ja ...

Greqia goditet nga 10,000 rrufe për një ditë

Greqia goditet nga 10,000 rrufe për një ditë

Më shumë se 10,000 vetëtima goditën dje Greqinë brenda 12 orësh, njoftoi sot Observatori Kombëtar ZEUS në Athinë. Stuhitë janë të shpeshta në qershor në Greqi, por janë të rralla që numri i tyre të jetë kaq i madh. Nj ...

Close