Category: Botë

Suedi, këto ditë (Foto)

Suedi, këto ditë (Foto)

Suedia ka ditë që është mbuluar me borë. Ndonëse temperaturat sipas “Weather Sweden” nuk shkojnë në minus,bora vazhdon të mos shkrihet. Ndërsa sipas medieve suedeze, qytetarët po e shijojnë këtë mot. Temperaturat po n ...

Evropa përfshihet nga moti i keq (Foto)

Evropa përfshihet nga moti i keq (Foto)

Vala e motit të keq që këto ditë ka përfshirë Evropën ka  marrë 7 jetë njerëzish në Itali. Stuhitë, shiu, erërat e forta, baticat e larta kanë krijuar  një kaos të vërtetë. Megjithatë, gjendja më e keqe paraqitet në Vene ...

Përmbytet Venecia (Foto/Video)

Përmbytet Venecia (Foto/Video)

Niveli i ujit në Venecia  sot ishte 149 centimetra mbi nivelin e zakonshëm të detit dhe 70 përqind e rrugëve dhe shesheve të atij qyteti u përmbytën, njoftuan autoritetet e qytetit. Sheshi i Shën Markut në Venecia u evak ...

Evropa në qendër të ekstremeve meteorologjike

Evropa në qendër të ekstremeve meteorologjike

Gjatë ditës së djeshme, një ciklon i fuqishëm është zhvendosur nga zona e Danimarkës përmes pjesëve jugore të Balltikut deri në vendet baltike. Ky ciklon ka sjellë shi dhe erëra të forta në rajonet veriore dhe perëndimor ...

Close