Category: Kosovë

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.10.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.10.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë. Do të jetë pothuajse mot tërësisht i ngjashëm sikurse sot. Mëngjesi i hershëm do të jetë mjaft i freskët dhe nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të zhduket m ...

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Temperatura maksimale mund të arrijë deri në 26 gradë celsius. Në tërë rajonin poashtu pritet të mbajë mot kryesisht me die ...

Ditëve të ardhshme edhe më nxehtë!

Ditëve të ardhshme edhe më nxehtë!

Gjatë ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor dhe Gadishullin Iberik do të formohet një ciklon i cili këtyre viseve do tju sjellë rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë dhe erëra të fuqishme. Ky ciklon do ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do ë mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Mëngjesi do të jetë mjaft i freskët, ndërsa nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të tërhiqet menjëherë gjatë dites. E ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.10.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.10.2019.)

Nesër në Kosovë do ë mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Mëngjesi do të jetë mjaft i freskët, ndërsa nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të tërhiqet menjëherë gjatë dites. ...

Close