Category: Kosovë

Ngriten temperaturat

Ngriten temperaturat

Sot  në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Do të ketë ngritje graduale të temperaturave. Shqipëria pas një dite me reshje shiu nga sot do të ketë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Po ashtu pr ...

Interneti mund të shkaktojë depresion!

Interneti mund të shkaktojë depresion!

Sa më shumë kohë që adoleshentët kalojnë duke shikuar në ekrane, aq më depresiv bëhen, sugjeron një studim i ri. Një studim i Universitetit të Montrealit analizoi adoleshentët gjatë kohës sa ishin në shkollë të mesme ...

Përmirësohet moti (17.07.2019.)

Përmirësohet moti (17.07.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Do të ketë ngritje graduale të temperaturave. Shqipëria pas një dite me reshje shiu nga nesër do të ketë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Poashtu ...

Temperaturat momentale në tërë rajonin! (FOTO)

Temperaturat momentale në tërë rajonin! (FOTO)

Edhe pse jemi në mes të Korrikut temperaturat janë dukshëm nën vlerat mesatare për këtë periudhë kohore në tërë rajonin. Këtë po e shkakton cikloni i cili ende gjendet në Shqipëri dhe po kushtëzon reshje shiu, kurse tani ...

Nga nesër më shumë diell

Nga nesër më shumë diell

Sot në shumicën e territorit të Shqipërisë po mbanë mot i vranët dhe me reshje shiu ndërsa pa reshje është veriu i vendit. Edhe në shumë pjesë të Maqedonisë Veriore është ngjashëm , ndërsa në Kosovë është kryesisht vranë ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i freskët. Mund të ketë edhe intervale kohore të shkurtra me diell. Vende-vende mund të ketë edhe riga të dobëta shiu. Në Shqipëri pritet të mbajë mot kryesisht i v ...

Close