Category: Kosovë

Temperaturat sot deri në 16 gradë celcius

Temperaturat sot deri në 16 gradë celcius

Siç edhe e cekëm në postimin tonë të mëparshëm, gjatë ditës së sotme do të mbajë mot mjaft i këndshëm. Kjo nënkupton rreze të pandërprera dielli gjatë tërë ditës, si dhe ngritje e theksuar e temperaturave. Jo shumë e ...

Moti sot!

Moti sot!

Ashtu siç kemi paralamëruar sot do të mbajë mot i këndshmëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi siç po shihet i ftohtë dhe me acar të dobët ku temperaturat po shënojnë nga 1 deri në minus 2 gradë celsius. Gjatë ditës pri ...

Rusia "invadon" Arabinë Saudite!

Rusia “invadon” Arabinë Saudite!

Nuk e kemi fjalën për invazion ushtarako-politik, por për një lloj "invazioni meteorologjik". Nga Siberia është nisur masa e fuqishme polare e cila për destinacion ka Ballkanin lindor dhe jugor, rajonin tonë, Greqinë dhe ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (19.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (19.02.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjafti  këndshëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi do të jetë i ftohtë por dita e ngrohtë dhe me diell. Ngjashëm do të jetë edhe në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi, pra mot kryesisht ...

Close