Category: Kosovë

Sonte përsëri stuhi në Shqipëri!

Sonte përsëri stuhi në Shqipëri!

Moti do të destabilizohet prapë sonte në rajonin tonë ku do të kalojnë masa mjaft jostabile ajrore të cilat do të kushtëzojnë reshje shiu, vende-vende rrebeshe me vetëtima dhe bubullimë, kurse lokalisht mund të ketë edhe ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ndryshueshëm. Paradite me intervale kohore me diell dhe nxehtë. Pasdite apo në mbrëmje priten zhvillime të fuqishme të vranësirave të cilat do të sjellin rrebeshe lokale shiu me vetë ...

Fshati kosovar që ka mbi 100 burime uji

Fshati kosovar që ka mbi 100 burime uji

Mollopolci është  një fshat që gjendet jo më shumë se 10 minuta larg qytezës së Shtimes, dhe njihet për burime të shumëta të ujit që ka, mbi 100. Me të hyr në këtë fshat, të duket sikur je futur në një luginë, ndë ...

Paradite me diell, pasdite shtim i vranësirave

Paradite me diell, pasdite shtim i vranësirave

Kjo fotografi satelitore është e mëngjesit të sotëm ku shihet pjesa më e madhe e rajonit tonë me mot të kthjellët, me gjithatë pasdite pritet shtim i vranësirav. Edhe pse do të kemi shtim të vranësirave nuk priten reshje ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe relativisht i nxehtë. Pasdite në disa rajone priten zhvillime të vranësirave të cilat do të sjellin riga apo rrebeshe lokale shiu me ndonjë vetëtimë dhe bubu ...

Close