Category: Kosovë

Temperaturat momentale dhe stabilizimi i motit

Temperaturat momentale dhe stabilizimi i motit

Pas shirave të ditës së djeshme që përfshinë Shqipërinë sot moti është kthjelluar tërësisht dhe temperaturat janë ngritur afër suazave normale, por ende është pak më freskët se normalisht. Në Shqipëri temperaturat mak ...

Mëngjes kryesisht i kthjellët

Mëngjes kryesisht i kthjellët

Pas disa ditëve me vranësira dhe mot mjaft jostabil, duket se rrezet e diellit janë rikthyer në rajonin tonë. Siç po shihet në tërë rajonin sot është kryesisht kthjellët, normalisht ka disa vranësira vende-vende. Nga ...

Ngriten temperaturat

Ngriten temperaturat

Sot  në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Do të ketë ngritje graduale të temperaturave. Shqipëria pas një dite me reshje shiu nga sot do të ketë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Po ashtu pr ...

Interneti mund të shkaktojë depresion!

Interneti mund të shkaktojë depresion!

Sa më shumë kohë që adoleshentët kalojnë duke shikuar në ekrane, aq më depresiv bëhen, sugjeron një studim i ri. Një studim i Universitetit të Montrealit analizoi adoleshentët gjatë kohës sa ishin në shkollë të mesme ...

Përmirësohet moti (17.07.2019.)

Përmirësohet moti (17.07.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Do të ketë ngritje graduale të temperaturave. Shqipëria pas një dite me reshje shiu nga nesër do të ketë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Poashtu ...

Temperaturat momentale në tërë rajonin! (FOTO)

Temperaturat momentale në tërë rajonin! (FOTO)

Edhe pse jemi në mes të Korrikut temperaturat janë dukshëm nën vlerat mesatare për këtë periudhë kohore në tërë rajonin. Këtë po e shkakton cikloni i cili ende gjendet në Shqipëri dhe po kushtëzon reshje shiu, kurse tani ...

Close