Category: Kosovë

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.12.2018.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.12.2018.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë dhe i thatë. Në mëngjes do të ketë acar dhe vende-vende edhe mjegull. Mjegulla eventuale do të shtojë edhe më shumë ndjeshmërinë e të ftohtit. Cilësia e ajrit pritet që nesër përs ...

Sonte acar!

Sonte acar!

Anticikloni i fuqishëm i cili dëboi menjëherë reshjet atmosferike dhe vranësirat nga rajoni ynë, tani është shtrirë plotësisht mbi rajonin tonë dhe kështu, moti është stabilizuar, por masat ajrore të ftohta nga veriu i k ...

Fronti i ftohtë pastron ajrin në Prishtinë

Fronti i ftohtë pastron ajrin në Prishtinë

Dihet mirëfilli se shkaktarët kryesor për ndonjën e ajrit në Kosovë dhe më gjerë janë të natyrës industriale, por këtë ndotje të ajrit nganjëherë e "ndihmojnë" edhe kushtet klimatike. Masat e fuqishme anticiklonike na ...

Sot më ftohtë

Sot më ftohtë

Sot në Kosovë do të mbajë mot i thatë, me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të fryjë erë mesatare në mëngjes nga veriu dhe veriperëndimi e cila pritet të dobësohet gjatë ditës. Në mbrëmje pritet që në ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (05.12.2018)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (05.12.2018)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i thatë, me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të fryjë erë mesatare në mëngjes nga veriu dhe veriperëndimi e cila pritet të dobësohet gjatë ditës. Në mbrëmje pritet që ...

Close