Category: Kosovë

Java e fundit e këtij viti!

Java e fundit e këtij viti!

Fillimi i javës së re do të na gjejë me temperatura relativisht të larta, por të cilat do të zgjasin shumë shkurt. Menjëherë pasditën e nesërme priten reshje shiu, vende -vende edhe bore si dhe gjatë mbrëmjes dhe natës u ...

Nesër pasdite destabilizim i fuqishëm i motit!

Nesër pasdite destabilizim i fuqishëm i motit!

Fronti i fuqishëm i ftohtë ajror do të arrijë nga veriu i Kontinentit në drejtim të rajonit tonë nesër gjatë ditës. Pra nesër paradite pritet të mbajë mot me ndonjë inteval kohor me diell dhe relativisht i nxehtë,me erër ...

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot si në Kosovë po ashtu edhe në Shqipëri dhe Maqedoni do të mbajë mot relativisht i nxehtë dhe vetëm lokalisht mund të ketë ndonjë rigë të dobët shiu. Do të fryjnë erëra të dobëta deri mesatare nga ana e jugut. Tempera ...

Fundvit i ftohtë me reshje të dobëta bore!

Fundvit i ftohtë me reshje të dobëta bore!

Sipas ecurive aktuale sinoptike fundin e këtij viti dhe fillimin e vitit të Ri do ta përcjellim me mot relativisht të ftohtë dhe me reshje të dobëta bore. Anticikloni i fuqishëm Evropian do të tërhiqet në perëndim drejt ...

Close