Category: Lajme

Moti për ditën e parë të javës

Moti për ditën e parë të javës

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale të gjata kohore me diell dhe zhvillim vranësirash. Pasdite vende-vende do të ketë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Do të jetë më freskët. Në Sh ...

Dëme katastrofike në kulturat bujqësore!

Dëme katastrofike në kulturat bujqësore!

Moti jashtëzakonisht i ashpër që goditi dje pasdite dhe mbrëmë Slloveninë ,Kroacinë, Bosnën dhe Serbinë shkaktojë dëme katastrofike në kulturat bujqësore në shumë pjesë të këtyre vendeve. Më së shumti u dëmtuan Bosnja ve ...

Close