Category: Lajme

Vazhdojnë zjarret masive në Siberi!

Vazhdojnë zjarret masive në Siberi!

Përkundër përpjekjeve titanike të zjarrfikësve dhe ushtrisë ruse për shuarjen e zjarreve masive në Siberi të Rusisë, zjarret nuk kanë të ndalur, përkundrazi çdo ditë ndizen zjarre të reja për shkak të thatësisë dhe nxeht ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe relativisht i nxehtë. Mëngjesi do të jetë mjaft i freskët, ndërsa gjatë ditës mund të ketë edhe vranësira të pakta kalimtare. Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale dhe at ...

Close