Category: Lajme

Rrethi Polar këto ditë!

Rrethi Polar këto ditë!

Pas "Ngrohjes së menjëhershme të Stratosferës" fenomen që ndodhi në fillim të këtij dimri kemi çarjen e ajrit polar në dy pjesë të mëdha. Njëra pjesë përfshiu Shtetet e Bashkuara të Amerikës e cila shkaktojë dimër të pap ...

Një meteor godet Kubën

Një meteor godet Kubën

Shërbimi kombëtar amerikan i motit dhe shkencëtarët kubanë thonë se një meteor mund ta ketë goditur pjesën perëndimore të Kubës më 1 shkurt. “Radarët mund të kenë detektuar një meteor që ka prekur pjesën perëndimore t ...

Dimri polar arrin në këtë shtet të Evropës

Dimri polar arrin në këtë shtet të Evropës

Pjesa më e madhe e Britanisë së Madhe është nën alarm të verdhë të dëborës dhe akullit sot, pasi një stuhi e madhe e dimrit ka zbritur në vend. Kushtet në Anglinë Jugperëndimore dhe në Uellsin e Jugut paraqiten më të këq ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në tërë rajonin tonë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme. Do të kemi ngritje të ndjeshme të temperaturave si dhe fuqizim të erërave jugore dhe juglindore. Kjo vjen si pasojë e ...

Close