Category: Lajme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (01.07.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (01.07.2019.)

Korriku do të fillojë ashtu siç i ka hije muajit më të nxehtë të vitit, me mot të nxehtë, të kthjellët dhe me shumë rreze diellore. Temperaturat do të shënojnë ngritje të theksuar si pasojë e depërtimit të masës së nxeht ...

Fshati i Kosovës me vetëm një banor

Fshati i Kosovës me vetëm një banor

Për të arritur deri në fshat, është vështirë për shkak të rrugës së punuar pa kujdes, pasi që në vend të zhavorit është hedhur dhe. Një pjesë me traktor e një pjesë në këmbë. Në fshatin Graxhanik mysafirët janë të ...

4 mijë shkolla mbyllen në Francë

4 mijë shkolla mbyllen në Francë

Ministrat francezë zhvilluan një takim për të vlerësuar përgjigjen qeveritare ndaj të nxehtit. Temperatura rekord  prej 45 gradë Celsius janë parashikuar në pjesë të Frances jugore, me një paralajmërim të jashtëzakons ...

Close