Category: Lajme

Moti sot! (03.09.2018.)

Moti sot! (03.09.2018.)

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me rrebeshe lokale shiu të cilat vende= vende do të shoqërohen edhe me vetëtima dhe bubullimë. Në Shqipëri do të mbajë mot i ndryshueshëm ku pjesa jugore e vendit der ...

Alpet italiane gjatë ditës së djeshme (Foto)

Alpet italiane gjatë ditës së djeshme (Foto)

Pas reshjeve gjatë javës së kaluar një raund i ri  i borës përfshiu Alpet qendrore  këtë fundjavë. Imazhe shumë të bukura të reshjeve të borës na vijnë nga Marmolada, Italia Veriore në lartësi mbidetare 3343 metra. Në ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Në Kosovë nesër do të mbajë mot i nxehtë, me intervale të gjata diellore dhe me vranësira kalimtare. Pasdite në disa rajone ka gjasa për rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Në Shqipëri nesër në shumicën e te ...

Reshje të reja bore në Alpe këtë vikend

Reshje të reja bore në Alpe këtë vikend

Pas reshjeve gjatë javës së kaluar një raund i ri  i borës po vjen në Alpet qendrore  këtë fundjavë. Modelet bien dakord për reshje të reja bore në lartësi prej përafërsisht 2600-2800 m dhe të lartë. Pikat më të larta m ...

Rikthehet Vera!

Rikthehet Vera!

Nesër në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni do të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat do të arrijnë 30 gradë celsius kurse në shumë rajone (Shqipëri dhe Maqedoni) edhe do të tejkalojnë 30 shin. Pas ...

Close