Category: Lajme

Borë në Tiranë dhe Durrës

Borë në Tiranë dhe Durrës

Pas ditëve të ngrohta dhe me diell, Tirana dhe Durrësi u përfshinë nga reshjet e dëborës. Temperaturat janë ulur në kryeqytet gjë që ka sjellë edhe dëborën. Po ashtu edhe qyteti bregdetar i Durrësit është zgjuar ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë me erëra të ftohta dhe të fuqishme veriore dhe me reshje lokale bore. Reshjet eventuale do të ndërpriten pasdite. Temperaturat do të shënojnë ulje të theksuara dhe se ajo maks ...

Qetësia para stuhisë!

Qetësia para stuhisë!

Në këto momente fronti i ftohtë po i afrohet Ballkanit, megjithatë derisa të arrijë në Kosovë ka ende kohe. Në Kosovë fronti do të arrijë vonë në mbrëmje dhe do të shoqërohet me erëra të fuqishme veriore dhe reshje lokal ...

Skijimi, sporti më i shëndetshëm

Skijimi, sporti më i shëndetshëm

Nëse ju keni vendosur tashmë që pushimet tuaja dimërore t’i kaloni në alpe në vende qe ushtrohet skijimi, atëherë gjithsesi që kjo është një ide e mirë ngase ju do të përdorni një teknikë të re në favor të shëndetit tuaj ...

Close