Category: Lajme

Pas shumë viteve në qytetin e famshëm bie borë

Pas shumë viteve në qytetin e famshëm bie borë

Ka shumë gjëra që mund të bëni në qytetin ku shfaqjet kurrë nuk mungojnë. Por, këtë muaj të paktën, shfaqja më e mirë mund të jetë jashtë. Një stuhi e dimrit që kaloi përmes Las Vegas-it në jugperëndim solli  gjysmë inç ...

Cikloni në Detin Jon!

Cikloni në Detin Jon!

Masa e fuqishme ajrore e ftohtë nga Siberia sonte në mbrëmje dhe gjatë natës do të depërtojë në rajonin tonë. Fillimisht do të kemi depërtimin e frontit të fuqishëm të ftohtë ajror i cili do të përcillet me erëra të fuqi ...

Kthehet i ftohti!

Kthehet i ftohti!

Sor në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Do të fryjnë edhe erëra mesatare deri të fuqishme nga ana e veriut dhe verilindjes. Temperaturat do të shënojnë rënie. Gjatë mbrëmjes dhe natë ...

Nga nesër ndryshim i motit!

Nga nesër ndryshim i motit!

Ditëve pranverore të këtij muaji siç duket iu erdhi fundi, sepse nga nesër pritet përkeqësim i motit me shtim të vranësirave, reshje atmosferike shiu dhe bore, ulje të theksuara të temperaturave dhe erëra të fuqishme ver ...

Edhe sot temperatura pranverore

Edhe sot temperatura pranverore

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pak më i freskët se dje. Kjo do të vije nga erërat e lehta por të freskëta veriore. Në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi nesër mot kryesisht stabil dhe mjaft i nxeht ...

Close