Category: Lajme

Së shpejti aktivizohet Afrika!

Së shpejti aktivizohet Afrika!

Mbi rajonin tonë nga sot e tutje reshjet do të largohen gradualisht. Ka mundësi që të ketë vetëm riga apo ndonjë rrebesh të izoluar shiu, por ende jemi nën ndikimin e masave ajrore që vijnë nga veriu i kontinentit. Edhe ...

Sot më ngrohtë,  por me erëra veriore

Sot më ngrohtë, por me erëra veriore

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell por edhe me vranësira dhe erëra mesatare deri të fuqishme veriore. Ka mundësi që të ketë riga kryesisht të dobëta dhe të izoluara shiu. Në Shqipëri, Maqedonin ...

Edhe nesër dhe pasnesër me erëra veriore!

Edhe nesër dhe pasnesër me erëra veriore!

Rajoni ynë ende gjendet nën ndikimin e masave ajrore relativisht të ftohta që vijnë nga verilindja e kontinentit dhe si pasojë kemi edhe erëra veriore të cilat ditën e nesërme në disa rajone të Kosovës do të jenë të fuqi ...

Close