Category: Maqedoni

Nga nesër mot më stabil!

Nga nesër mot më stabil!

Masa ajrore e paqëndrueshme e cila po  mbretëron tek ne do të dobësohet nga dita e nesërme dhe mbi ne do të shtrihet një masë e thatë ajrore anticiklonike. Edhe sot priten rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë n ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale kohore me diell dhe me zhvillime lokale të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Në Shqipëri do të mbajë mot ...

Ndjesia subjektive e të nxehtit!

Ndjesia subjektive e të nxehtit!

Sot temperaturat nuk janë të larta sa duken. Edhe pse duket se është shumë nxehtë kjo vjen për shkak të dendësisë dhe lagështisë së ajrit, prandaj ndjesia subjektive e të nxehtit është shumë më e lartë në disa rajone se ...

Edhe sot mot mjaft jostabil

Edhe sot mot mjaft jostabil

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft jostabil, me intervale kohore me diell, kurse gjatë ditës priten zhvillime të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe të fuqishme lokale shiu me vetëtima, bubullimë dhe mundësi ...

Close