Category: Maqedoni

Afrohet fronti i ftohtë ajror!

Afrohet fronti i ftohtë ajror!

Erërat veriore janë një shenjë që fronti i ftohtë ajror i është afruar Kosovës e cila ende gjendet e "mbërthyer" nga masat e nxehta ajrore por të cilat do të largohen sonte në mbrëmje dhe gjatë natës. Rajoni duke filluar ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira kalimtare dhe intervale të gjata kohore me diell. Gjatë ditës pritet fuqizim gradual i erërave veriore dhe verilindore dhe për këtë arsye pritet të jetë pak më freskët, ndërsa p ...

Sot ende kthjellët, vanësirat shihet në deti!

Sot ende kthjellët, vanësirat shihet në deti!

Sot në rajonin tonë po mbanë mot kryesisht i kthjellët dhe mjaft i nxehtë. Në jug të Shqipërisë vërehen disa vranësira të cilat do të depërtojnë gradualisht në territorin e Shqipërisë duke kushtëzuar lokalisht edhe rrebe ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme. Temperaturat do të shënojnë ulje të lehta si pasojë e shtimit të vranësirave. Pasdite vonë në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë r ...

Close