Category: Maqedoni

Çfarë moti na pret gjatë vikendit?

Çfarë moti na pret gjatë vikendit?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira kalimtare dhe intervale kohore me diell. Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtutjeshme. Reshje atmosferike nuk priten përpos ndonjë rige të dobët dhe afatshkurtër shiu loka ...

Ngriten  temperaturat, sidomos nga nesër!

Ngriten temperaturat, sidomos nga nesër!

Siç shihet edhe në fotografinë kryesore rajoni ynë së bashku me Spanjën, Italinë, Francën, Turqinë etj ditëve të ardhshme do të jenë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të nxehta që vijna Oqeani Atlantik , Deti Mesd ...

Çfarë moti na pret nga sot?

Çfarë moti na pret nga sot?

Sot  në mëngjes në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë në ato rajone ku është krijuar mjegulla, kurse në ato rajone ku mjegulla nuk do të mund të përqëndrohet do të ketë ngritje të temperaturave. Gjatë ditës pritet të ...

Ballkani ditëve të ardhshme!

Ballkani ditëve të ardhshme!

Në tërë Gadishullin Ballkanik që nga dita e nesërme pritet që temperaturat të ngriten pas goditjes së parë serioze dimërore për këtë sezonë. Bora do të shkrihet pothuajse në të gjithë rajonin duke filluar nga Sllovenia, ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.12.2018.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.12.2018.)

Nesër në mëngjes në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë në ato rajone ku është krijuar mjegulla, kurse në ato rajone ku mjegulla nuk do të mund të përqëndrohet do të ketë ngritje të temperaturave. Gjatë ditës pritet të ...

Pason ngritja graduale e temperaturave!

Pason ngritja graduale e temperaturave!

Edhe sonte gjatë natës do të kemi minusam por nga dita e nesërme në shumicën e territoreve të rajonit tonë vjen ngritja e temperaturave. Një vorbullë e dobët ciklonike do të depërtojë sonte dhe nesër në rajonin tonë duke ...

Close