Category: Maqedoni

Çfarë moti na pret tani e tutje!

Çfarë moti na pret tani e tutje!

Pas reshjeve në disa rajone të dendura të borës natën dhe mëngjesin e sotëm gjatë ditës kanë filluar reshjet shiut ku vende-vende ato janë të përziera me bore. Kjo si rezultat e depërtimit të një mase të nxehtë ajrore në ...

Cikloni Mesdhetar!

Cikloni Mesdhetar!

Në Detin Mesdhe kemi lagështirë të madhe si dhe kemi fushat ajrore me presion të ulët atmosferik. Qendra ciklonike e cila është krijuar në Brigjet e Spanjës do të zhvillohet dhe do të përparojë në drejtim të Detit Tiren ...

Çfarë moti na pret sot dhe gjatë vikendit?

Çfarë moti na pret sot dhe gjatë vikendit?

Në Kosovë sot  në mëngjes  do të mbajë mot me reshje eventuale bore të cilat do të ndërpriten gjatë paraditës ku do të kemi ngritje të përkohshme të temperaturave. Edhe në Shqipëri dhe Maqedoni pritet ngritje relative ...

Sonte fillojnë reshjet e borës!

Sonte fillojnë reshjet e borës!

Ashtu siç kemi paralajmëruar sonte do të fillojnë reshjet e borës edhe në Kosovë. Sot gjatë ditës fillimisht në juglindje të Shqipërisë pritet të fillojnë reshjet e borës të cilat vetëm se kanë filluar. Gjatë pasditës dh ...

Close