Category: Maqedoni

Java e ardhshme mjaft e ftohtë!

Java e ardhshme mjaft e ftohtë!

Pas reshjeve të herëpashershme atmosferike (shi-borë) dhe ndryshimit të shpeshtë të temperaturave që do ti kemi këtë fundjavë, në fillim të javës së ardhshme do të depërtojnë masa të ftohta ajrore nga veriu dhe verilindj ...

Mëngjes i acartë

Mëngjes i acartë

Sot  në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë dhe i thatë. Në mëngjes do të ketë acar dhe vende-vende edhe mjegull. Mjegulla eventuale do të shtojë edhe më shumë ndjeshmërinë e të ftohtit. Cilësia e ajrit pritet që sot përsëri ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.12.2018.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.12.2018.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë dhe i thatë. Në mëngjes do të ketë acar dhe vende-vende edhe mjegull. Mjegulla eventuale do të shtojë edhe më shumë ndjeshmërinë e të ftohtit. Cilësia e ajrit pritet që nesër përs ...

Sonte acar!

Sonte acar!

Anticikloni i fuqishëm i cili dëboi menjëherë reshjet atmosferike dhe vranësirat nga rajoni ynë, tani është shtrirë plotësisht mbi rajonin tonë dhe kështu, moti është stabilizuar, por masat ajrore të ftohta nga veriu i k ...

Close