Category: Maqedoni

Atmosfera kryesisht stabile

Atmosfera kryesisht stabile

Në rajonin tonë deri më tani atmosfera është kryesisht stabile, por ka disa përjashtime. Në disa rajone kodrinore-malore në Kosovë pati dhe ende ka riga apo rrebeshe të izoluara shiu, ndërsa zhvillim lokal të vranësirave ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i nxehtë se dje. Pasdite vonë në disa vise kodrinore-malore mund të zhvillime vranësirash me ndonjë rrebesh të izoluar shiu. Gjatë ditës së sotme në tërë rajonin ...

Temperaturat momentale dhe stabilizimi i motit

Temperaturat momentale dhe stabilizimi i motit

Pas shirave të ditës së djeshme që përfshinë Shqipërinë sot moti është kthjelluar tërësisht dhe temperaturat janë ngritur afër suazave normale, por ende është pak më freskët se normalisht. Në Shqipëri temperaturat mak ...

Mëngjes kryesisht i kthjellët

Mëngjes kryesisht i kthjellët

Pas disa ditëve me vranësira dhe mot mjaft jostabil, duket se rrezet e diellit janë rikthyer në rajonin tonë. Siç po shihet në tërë rajonin sot është kryesisht kthjellët, normalisht ka disa vranësira vende-vende. Nga ...

Ngriten temperaturat

Ngriten temperaturat

Sot  në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Do të ketë ngritje graduale të temperaturave. Shqipëria pas një dite me reshje shiu nga sot do të ketë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Po ashtu pr ...

Close