Category: Maqedoni

Si do të jetë moti sot?

Si do të jetë moti sot?

Sot në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni do të mbajë mot i ngjashëm sikurse dje, pra mot i nxehtë dhe stabil. Gjatë ditës mund të ketë vranësira lokale kryesisht të shtresave më të larta atmosferike. Temperaturat do të si ...

Temperaturat në fundjavë!

Temperaturat në fundjavë!

Gadishulli Ballkanik do të goditet nga një valë e re e të ftohtit Siberik këtë fundjavë. Në disa rajone priten edhe reshje të dendura bore si në Rumani, Bullgari, Greqi dhe Turqi. Në Kosovë dhe Maqedoni priten reshje më ...

Moti sot!

Moti sot!

Ashtu siç kemi paralamëruar sot do të mbajë mot i këndshmëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi siç po shihet i ftohtë dhe me acar të dobët ku temperaturat po shënojnë nga 1 deri në minus 2 gradë celsius. Gjatë ditës pri ...

Rusia "invadon" Arabinë Saudite!

Rusia “invadon” Arabinë Saudite!

Nuk e kemi fjalën për invazion ushtarako-politik, por për një lloj "invazioni meteorologjik". Nga Siberia është nisur masa e fuqishme polare e cila për destinacion ka Ballkanin lindor dhe jugor, rajonin tonë, Greqinë dhe ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (19.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (19.02.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjafti  këndshëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi do të jetë i ftohtë por dita e ngrohtë dhe me diell. Ngjashëm do të jetë edhe në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi, pra mot kryesisht ...

Close