Category: Maqedoni

Ambientalistët kundër digave në Ballkan!

Ambientalistët kundër digave në Ballkan!

Sipas 'Business Insider', 2800 diga do të ndërtohen në më pak se njëzet vjet në një rajon pak më të madh se Italia. Ky është projekti, ose më saktë projektet kundër të cilëve janë ngritur ambientalistët nga e gjithë E ...

Fronti i ftohtë

Fronti i ftohtë

Fronti i ftohtë i cili do të na përkutojë vjeshtën e vonë ka filluar të duket në veri të Evropes. Ky front shtrihet që nga veriu i Rusisë, përmes vendeve të Beneluksit e deri në Francë dhe është duke rrugëtuar direkt në ...

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat maksimale do të arrijnë rreth 32 gradë celsius në nivel vendi. Edhe në Shqipëri dhe tërë rajonin  do të mbajë mot veror, me diell dhe mjaft i nxe ...

Sot kthjellët si loti!

Sot kthjellët si loti!

Mbi rajonin tonë edhe sot po mbizotëron mot mjaft i nxehtë dhe me diell si pasojë e masave stabile ajrore anticiklonike. Në tërë rajonin është kthjellët dhe pa vranësira, ose mund të ketë ndonjë vranësirë kalimtare. E ...

Close